Leden 2013

Pogy - vzpomínka na dětství

29. ledna 2013 v 15:18 | Tess
Hezké úterní odpoledne,..
Dnes mám na starosti svého 6letého brášku a snažím se ho co nejlépe zabavit - což je někdy velký problém. Tak jsem mu vytáhla krabici se starýma hračkama a co mě celkem podivilo, tak ho nejvíc zaujaly právě staré pogy! Pamatujete si taky na ně?
Když jsem je uviděla, okamžitě se mi ve vzpomínkách vybavily ty pocity, když jsem s kamarády hrála a chtěla strašně moc vyhrát ten krásný pog s barbie :D Nebo když jsem prohrávala, jak bych nejraději sebrala všechny pogy a utekla, jen abych se s nějakým nemusela "loučit" :D...
Tohle je aspon zábava. Ne, jak v dnešní době se děti baví.. To je samá zbraň a hrají si na to, jak spolu bojují.


SWAP

29. ledna 2013 v 11:40 | Tess |  Zaujalo nás

SWAP


Tessidream už i na facebooku

27. ledna 2013 v 14:15 | Tess
Od včerejšího dne jsou naše stránky i na facebooku. Najdete nás tady https://www.facebook.com/pages/Tessidreamblogcz/405271776222519

Včerejší výlet na Sv.Hostýn

27. ledna 2013 v 14:10 | Tess |  Tessie diary
Ahojte :)
Včera jsem byla s přáteli na Sv.Hostýně ;) Užili jsme si super výlet a skvěle se bavili.. V zimě to tam vypadá úplně pohádkově, kdo tam byl, tak ví o čem mluvím a kdo nebyl, šupky dupky na výlet :)

Síla přátelství

25. ledna 2013 v 11:32 | Tess |  Tessie diary
Celý život se něco mění, změny jsou v lidském životě snad na denním pořádku. Není vůbec snadné rozpoznat, komu lze a nelze v dnešní době důvěřovat. Je snažší najít ve svém okolí lidi, kterým v žádném případě nemůžeme důvěřovat, než ty, kterým není důvod nevěřit. O to skvělejší pocit ze života máte, když takového člověka najdete. Proč o tomhle vlastně píšu? Odpověď je jednoduchá. Já takového člověka našla, a jak přesně vím, že už nikdy nechci jiné probuzení, než od té mé pitbullky, tak vím, že nechci jinou důvěřivou duši než tuto osobu.
Dlouho jsem nevěděla, jak se takové pravé přátelství rozezná. Spousta přátelství se zdá být silná jen naoko.. Jen ta vyvolená přátelství se tak tvářit nemusí.
Mě život naučil, že to pouto přátelství neutužují jen šťastné příhody, skvěle vydařené akce, svěření nějakého tajemství.. To pravé přátelství utužuje mnohdy pravý opak.. Hádky, odloučení, výměna názorů a následné odpuštění. A proč si myslím že hádky a výměna názorů? Protože nic nikdy nemůže být dokonalé. Proto, kdyby bylo takové i přátelství, musí být o přetvářce. Někdy se prostě stane, že si ve všem nenajdete stejný názor. Ale o tomhle všem to vlastně je.
Při výběru účesů, oblečení, líčení, atd., přeci potřebuju slyšet i jiný názor, než jen svůj úsudek. Kdo jiný Vám má povědět fakt, že v tom novém (ač třeba drahém) tričku vypadáte jako napresovaná žížala :D... Nebo že s touhle barvou vypadáte, jak reklama na smrt.
A jak jsem již psala, umění odpouštět je pro mě v přátelství znak toho, že prostě té osobě na Vás záleží a i s chybami, jaké máte, protože jste to pořád vy..
Možná při čtení těchto řádků mi dáte za pravdu, možná nedáte.. Já to psala od srdce a hlavně ze zkušenosti s takovým opravdovým přátelstvím..
Protože není podstatné s kým se můžete smát, ale s kým si i poplakat.
A já tímto chci poděkovat za úžasných 7(?) let, své nejlepší kamarádce, spřízněné duši,... Děkuji!

(Jedna starší fotka - archivní, ale i po těch letech stále MY! )

Tangle teezer - kouzelný hřeben

23. ledna 2013 v 11:25 | Tess |  Zaujalo nás
Ahojky :)
Už nějakou dobu při svém brouzdání po internetu nacházím něco, pro mě zatím neznámého. Všude se mluví o Tangle teezer. Pro Vás, které jste o tom zatím taky nějak moc neslyšely, jedná se o kartáč na vlasy, se kterým by rozčesávání měla být úplná hračka. Co vím, nikdo v mém okolí ho nevlastní a tak mě jen zajímá vlastně, zda-li opravdu "plní to, co slibuje"...
U pár blogerek jsem nějakou tu chválu už četla, ale tisíc hlav, tisíc názorů. Proto než se vydám do obchodu, abych se také stala jednou ze šťastných majitelek tohohle kouzelného hřebene, zajímá mě Váš názor.

Křídla - Aprilynne Pike

22. ledna 2013 v 18:32 | Tess |  Knižní klub
Rozhodla jsem se, že Vám přiblížím svůj nový knižní úlovek. Jedná se o knihu s názvem KŘÍDLA, kterou napsala Aprilynne Pike(ová). Křídla jsou 1.dílem ze 3.
Na tuhle knihu jsem narazila čirou náhodou. Šla jsem příteli před Vánoci do knihkupectví na kalendář, který se mu líbil, ale už nebyl (Není se čemu divit, byl fakt moc pěkný a mě samotné se líbil a to je co říct, jelikož my dva nemáme moc stejný vkus Smějící se). Říkala jsem si,že to tam pěkně projdu a třeba narazím na něco jiného, co by se mu mohlo líbit. A je vám jistě jasné, jak to dopadlo... Nic jsem mu tam nevybrala, ale mě na první pohled uchvátila jedna knížka, s úžasným obalem. Vzala jsem ji do rukou a pustila ji až u pokladny.
Pokud máte rádi fantasy knížky, tak je tohle právě pro Vás ta pravá.
A o čem vlastně je?
Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt.

zdroj obrázku:bookfan.eu

Denní rutina

22. ledna 2013 v 11:24 Tessie diary
Dnes nějak nemůžu už od 5 ráno spát, a tak projíždím na internetu co se dá. Jako svou závislost, co se týče mého "poflakování" po internetu mám server Kámoška.cz, kde je k přečtení spousta zajímavých článků. Hned dnes mě tam jeden zaujal. Je to rozhovor s blogerkou, která napsala svou vlastní knížku. Tenhle článek mě hodně zaujal, sama jsem totiž kdysi dávno začala psát svou "knížku". Bohužel jsem ji nikdy nedopsala. Měla jsem dřív společný počítač s celou rodinou a tak se nedalo trávit tam moc času. Možná, že teď, když už nějakou tu dobu vlastním vlastní počítač se k tomu někdy vrátím. Uvidíme.
(blogerka co si splnila sen -> Annette Krubner. ) Také jako každý den jsem si už z rána splnila svou denní povinnost a to je další server Super.cz - člověk se poměrně dost pobaví nad tím, čeho všeho si ti novináři nevšimnout...
Pak mé zabrouzdání skončí na Youtube, kde se obvykle zasekám tak hodinu (někdy i déééle :D ). Nechodím tam poslouchat písničky, ale omrknout mé oblíbené blogerky, které vydávají i videa.
Spousta z nich je hodně známá, například jako Petra (lovelyhair) - mám ráda její kecací videa, někdy (no poměrně často) účesová, protože jsem vyloženě člověk bez fantazie.
Další z řad pro mě úspěšných blogerek je určitě Lenka - slovenka, která umí také dobře zpříjemnit den svými články, videi. Pro mě je favoritem její video Jak připravit palačinky na slano.
Takže pomalu asi vylezu z postele, udělám si kafe a třeba se tu dnes ještě potkáme, protože jsem dnes plna nápadů :)
No a co vy? Máte nějakou denní rutinu?

Zimní péče o suché kořínky

22. ledna 2013 v 11:23 | Tess |  Kosmetické produkty
Dnes jsem se rozhodla, že bych Vám mohla napsat něco o svém nejlepším pomocníkovy, když mám suché konečky. Teď v zimě se o své vlasy snažím obvzlášť nějak starat, protože ty mrazy jim dávají slučně zabrat. A je to sérum z Avonu ADVANCE TECHNIQUES (jeho cena je kolem 100,-).
Je skvělým pomocníkem,ale jen "na oko". Svou mastnou konzistencí suché a polámané konečky zacelí a vlasy vypadají zdravě. Tohle zacelení je však viditelné u mě maximálně den. Používám ho do umytých vlasů, ale už i pár krát jsem to zkoušela na suché vlasy a účinek byl také viditelný. Velkým plus tohohle séra je skvělá vůně, která vydrží dlouho vonět. Máte také zkušenosti s tímto produktem?


Presumpce neviny

22. ledna 2013 v 11:22 | Tess |  Tessie diary
Ahojte,
s čajíčkem vedle sebe se chystám na nový článek. Bude o kom jiném než o mé pitbullce Tessie. Včera nás s přítelem maximálně pobavila :D Přitel ji včera hezky vyvařoval, aby se měla dobře a nechal ji to ve stříbrném hrnci. Po nějaké chvílí se mě ptal, jestli jsem hrnec uklidila, ale když jsem mu odpověděla, že ne, začalo "příjemné" odpoledne :D Obešli jsme společně celý dvůr, zahradu, každý milimetr našeho domu. Nikde ani památky po hrnci. Přece by ho Tess nikam neodnesla a kdyby, tak přece kam? :D
Přítel začínal šílet, že to přece není možné aby se po něm slehla zem a já si svou pitbullku stále hájila, že to určitě nebyla a nemůže ji potrestat.
Po půl hodince jsem s Tess šla opět na dvůr a doufala jsem, že mi třeba ukáže, kde je náš hrnec schovaný. Nemýlila jsem se. Ukázala :D . Majitelé před námi měli ve fasádě díru a tam přebýval zřejmě jejich pes. Nahlédla jsem do toho prostoru a nevěřila vlastním očím, kolik toho byla schopná poschovávat. Ale stále jsem věřila,že hrnec tam nebude. Přítel se obětoval a do podivného prostoru se vydal na průzkum. Náš hrnec byl asi po 5 minutách nalezen. A ten její pohled, když se na ni přítel zlobil byl k nezaplacení :D.


Takže má milá Tess - od příště ti nevěřím ani ten tvůj nos mezi očima :D

Začínáme

22. ledna 2013 v 11:21 | Tess |  Tessie diary
Ahojte,...

vždycky jsem měla pocit, že si blog zakládám jen pro to, abych tam uveřejňovala své básničky, povídky (sice mě to baví,...), ale zajímá mě i spousta jiných věcí. Tak si říkám,že můj blog nebude mít jen jedno zaměření. Bude prostě o všem, co mě baví a chtěla bych se s tím podělit i s vámi..
Jako každou holku mě zajímá, jak si třeba vykouzlit nějaký pěkný účes na hlavě, líčení na nějakou akci. Dále mě děsně baví, když si můžu sama něco vyrobit, takže mé články chci směřovat i tímhle směrem. Ovšem, nezapomenu i na to, proč jsem prvně k blogu přišla - moje psaní.
Chci se s vámi i podělit o své zážitky se svou pitbullkou Tess, podle které jsem svůj blog pojmenovala. Takže nebude chybět i její rubrika ( teď nevím, jestli se tomu tak pořád říká :D ).

Teď my zbývá jen si přát, aby jste sem občas zabloudili :)

S láskou Tess